آموزش ساخت باکس دانلود وردپرس با افزونه Simple Download Monitor

آموزش ساخت باکس دانلود وردپرس با افزونه Simple Download Monitor

ساخت باکس دانلود وردپرس یکی از دغدغه هایی است که مدیران سایت های دانلودی دارند. همچنین وب سایت هایی که هدف اصلی آنها دانلود و یا فروش فایل نیست نیز گاهی اوقات یک یا چند فایل را می بایست برای ارائه به کاربران خود بر روی صفحه سایت شان قرار دهند و مایلند تا این کار به زیبا ترین و حرفه ای ترین شکل ممکن انجام شود. در وردپرس تقریبا هیچ کاری نشد ندارد ! با توجه به افزونه ها و پلاگین های مختلف و حرفه ای که برای این سیستم مدیریت محتوای محبوب ارائه میشود هیچ جای نگرانی و ناراحتی از بابت انجام نشدن خواسته های خود نخواهید داشت. تنها کافی است افزونه ای که در ادامه آن را معرفی خواهیم نمود را در وردپرس خود نصب نمایید تا بتوانید باکس دانلود در وردپرس ایجاد نمایید به همین جهت در صورتی که به دنبال راهی برای ساخت باکس دانلود در وردپرس هستید با ما همراه باشید.

آموزش نصب افزونه Simple Download Monitor

برای اینکه بتوانید یک باکس دانلود در وردپرس خود ایجاد کنید می بایست در ابتدای راه افزونه Simple Download Monitor  را از مخزن وردپرس و یا در انتهای همین صفحه دانلود و در وردپرس خود نصب نمایید. برای اینکار می بایست از پنل مدیریت خود وارد بخش افزونه ها قسمت افزودن شده و با سرچ نام افزونه در مخزن وردپرس نسبت به نصب و فعال سازی آن اقدام نمایید. آموزش افزونه وردپرس

تنظیمات افزونه ساخت باکس دانلود وردپرس

تا به اینجا ی کار اولین قدم برای قرار دادن باکس دانلود در وردپرس را به خوبی برداشته اید و افزونه Simple Download Monitor را به درستی نصب کرده اید. در ادامه پس از فعال سازی این افزونه منوی جدیدی به نام download در پنل مدیریت وردپرس شما پدیدار میشود با رفتن بر روی آن و کلیک بر روی گزینه Add New می توانید اولین باکس دانلودی را در وب سایت خود ایجاد نمایید.

آموزش ساخت باکس دانلود در وردپرس

برای ساخت باکس دانلود در وردپرس مورد نظر خود در وردپرس می بایست یک عنوان برای باکس دانلود خود در نظر بگیرید. پس از آن توضیحات مختصری در رابطه با فایلی که مایلید تا آن را برای دانلود کاربران قرار دهید مینویسید. مقداری که صفحه را به پایین اسکرول کنید قسمت downloadable file  مشاهده میکنید در این بخش می بایست فایلی که مایلید تا برای دانلود قرار دهید را انتخاب نمایید تا در هاست شما بارگزاری شود. در قسمت file thumbnail نیز این امکان را خواهید داشت تا یک تصویر شاخص برای فایل خود انتخاب نمایید. در انتها تو کد کوتاه را خواهید دید.

 

آموزش ساخت باکس دانلود در وردپرس

افزونه باکس دانلود در وردپرس

اولین کد کوتاه شده به جهت نمایش باکس دانلود فایل به کار برده میشود و دومین کد تعداد دفعاتی است که بازدید کنندگان شما فایل را دانلود نموده اند. در انتها می بایست دکمه انتشار را بزنید.

افزودن فایل دانلود با استفاده از Simple Download Monitor

برای اینکه بتوانید لینک دانلود را به مطلب خود اضافه کنید می بایست به بخش نوشته ها رفته و یک نوشته ایجاد کنید. پس از نوشتن عنوان مطلب در نوار امکانات ویرایشگر وردپرس بر روی گزینه SDM Download Button کلیک نمایید و عنوان دانلودی که در مرحله قبلی ساخته اید را انتخاب نمایید. پس از آن تیک گزینه ی Include Fancy Box را بزنید و با انتخاب رنگ دکمه و وارد کردن شوتکد به مرحله بعد بروید.

ساخت باکس دانلود وردپرس

 

ساخت باکس دانلود وردپرس

نمایش باکس دانلود افزونه Simple Download Monitor

در صورتی که گزینه Include Fancy Box را نزده باشید تنها دکمه دانلود برای بازدید کننده سایت شما نمایش داده خواهد شد و Fancy=0 خواهد بود. در صورتی که مایلید تا باکس دانلود شما مشابه تصویر زیر شود می بایست Fancy را برابر با ۲ قرار دهید به عنوان مثال کد رو به رو می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

[sdm_download id=”۷۱۷″ fancy=”۲″ color=”orange”]

در صورتی که مایلید تا از تعداد دانلود ها مطلع شوید می توانید به منوی log مراجعه نمایید. همچنین وضعیت تعداد دانلود ها بر اساس تاریخ و کشور به صورت نموداری در منوی stats قرار داده شده است که میتوانید در صورت نیاز به هر یک از این اطلاعات به منوی مربوطه مراجعه نمایید.

امیدواریم از مقاله ساخت باکس دانلود وردپرس استفاده کرده باشید .

 

0/5 (0 Reviews)

علاقه مند به کسب و کار های اینترنتی و بازاریابی اینترنتی که در سایت بیست تم اطلاعات خود را با شما به اشتراک میگذارم ...

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.