انتقال لینک ها با redirect 301 در وردپرس با Post Redirect Plugin

انتقال لینک ها با redirect 301 در وردپرس با Post Redirect Plugin

در این مقاله موضوعی که قرار است مورد بحث و بررسی قرار بگیرد ریدایرکت لینک در سئو است افرادی که سئو کار می‌کنند متوجه این موضوع هستند که در سئو در صورتی که قرار باشد تا که لینکی به لینک جدیدتر ریدایرکت شود و یا این که باید تغییر مسیر داده شود، حتما باید به صورت ۳۰۱ باشد. از آن‌جایی که افراد زیادی شاید اطلاعات چندانی را درباره این موضوع نداشته باشند از همین رو ما در ادامه در مورد انتقال لینک ها توضیحات بسیار مهم و کاربردی را بیان خواهیم کرد.

آموزش redirect301

ریدایرکت چیست؟

درباره ریدایرکت (۳۰۱redirect ) باید بگوییم که این کلمه در واقع به معنی انتقال لینک ها و یا به معنی تغییر مسیر لینک‌ها است. در واقع مهم ترین کاربرد ۳۰۱ redirect بیشتر برای زمانی است که کاربر مجبور است تا لینک دامنه خود را تغییر دهد و یا برای زمانی که سایت کاربر با لینک های دیگر، نمایش داده شود بسیار کاربرد دارد.

در واقع کاربرانی که برای سایت‌شان از چند لینک استفاده می‌کنند یکی از اصولی‌ ترین روش‌ها استفاده از ۳۰۱ redirect است. زیرا که با این روش کاربران می‌توانند که صفحات داخلی را نیز انتقال دهند. مثلا در صورت حذف صفحه ای، و رفتن به جای صفحه ۴۰۴ به صفحه مرتبط دیگر یعنی ۳۰۱ redirect انتقال لینک ها صورت می‌گیرد.

انتقال لینک ها با redirect 301

نکته مهم اینکه، یکی از مهم‌ترین کاربردهای این مورد حفظ اعتبار و رتبه صفحات کاربر است.  در صورتی‌که کاربری قصد انتقال دامنه یا صفحه از سایت خود را به لینک دیگری داشته باشد و لینک قبلی خود را به لینک جدید انتقال ندهد در این صورت است که کل رتبه و اعتباری که صفحات شما بدست آورده را بدون شک از دست خواهید داد!

در صورتی که موتورهای جستجو، به صفحه‌ای می‌رسند که به صفحه ای دیگر ۳۰۱ redirect شده است، در این صورت است که لینک مقصد redirect را دنبال می‌کنند و به این ترتیب متوجه می‌شوند، که صفحه‌ای که به آن مراجعه کردند، به صورت انتقال لینک ها صورت گرفته است. و از همین رو هم اعتبار لینک قبلی را به لینک جدید منتقل می‌کنند. ریدایرکت یا انتقال لینک ها معمولا در خود وردپرس هم همیشه به صورت ۳۰۱ امکان‌پذیر است.

انتقال لینک ها با redirect301 در وردپرس با Post Redirect Plugin

در این بخش افزونه‌ای Quick Page/Post Redirect Plugin در واقع یکی از کاربردی‌ ترین افزونه‌های وردپرس است که مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می‌گیرد زیرا که این افزونه کار انتقال لینک های وردپرس را سرعت بخشیده است این افزونه همان طور که گفته شد تاکنون بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ نصب فعال داشته که از این تعداد نصب توانسته که ۴٫۶۶ امتیاز را از آن خود کند.

بررسی ویژگی ها و تنظیمات افزونه

بعد از اینکه کاربر این افزونه را نصب کرد در قسمت پیشخوان سایت وردپرسی منویی با نام Quick Redirect اضافه خواهد شد. برای ورود به این افزونه بهتر است تا روی آن کلیک کنید.

Post Redirect Plugin

با مشاهده تصویر متوجه خواهید شد که‌می توانید در بخش Request URL لینک خود را وارد کنید، و عملیات انتقال لینک ها در وردپرس را میتوانید که در بخش Destination URL صورت دهید. در تصویر دو تیک را بر روی NW، nf مشاهده می‌نمایید در این قسمت در افزونه ریدایرکت ۳۰۱ وردپرس لینک‌های ریدایرکت شده به شکل فالو هستند. در صورتی‌ که لینک مورد نظر به صورت نوفالو باشد شما می‌توانید تیک گزینه NF را فعال کنید.

و درباره تیک گزینه NW باید بگوییم که اگر می‌خواهید در تب جدید لینک باز شود در این صورت است که باید تیک گزینه NW را فعال کنید و سپس بر روی Add New Redirects کلیک کنید.

مدیریت لینک ها

در قسمت مدیریت لینک کاربر می‌تواند که از این بخش عملکرد انتقال لینک ها را مشاهده و سپس آنها را مدیریت کند. بعد از این بر روی لینک مبدا هر کاربری که کلیک کند به لینک مقصد به صورت ۳۰۱ ریدایرکت خواهد شد. از مهم ترین کاربرد‌ های این افزونه در بخش نوشته ابزارک آن است که کاربر می‌تواند که هنگام افزودن نوشته نیز انتقال لینک ها را به همراه سایر کارهایی همچون نوفالو کردن لینک و باز شدن در تب جدید را استفاده کند.

انتقال لینک ها با redirect 301

تنظیمات افزونه

یکی از قابلیت های این افزونه این است که می‌توان با مراجعه به منوی تنظیمات افزونه  انتقال لینک های صفحات خود را سفارشی‌ سازی و سپس هم مدیریت کرد.

  • برای انتقال لینک  ها امکان استفاده از پست تایپ سفارشی وجود دارد
  • در خاصیت نو فالو و باز شدن لینک در پنجره جدید استفاده از جی‌کوئری
  • با فعال کردن تیک گزینه  Turn OFF all Redirectsامکان غیرفعال کردن کلیه ریدایرکت‌ها امکان‌پذیر است
  • در پنجره جدید و به صورت پیشفرض امکان استفاده از خاصیت نوفالو و باز شدن لینک وجود دارد
  • انتخاب نوع ریدایرکت پیشفرض به صورت ۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷ و یا  meta redirect
  • در ریدایرکت لینک‌ها مانند  Go امکان استفاده از لینک سفارشی وجود دارد
  • با یک کلیک حذف کلیه لینک‌های ریدایرکت شده امکان‌پذیر است

درون ریزی، برون ریزی و خلاصه گزارشات

امکان درون ریزی لینک‌ها برای انتقال لینک  ها و یا خروجی گرفتن از لینک‌های ریدایرکت شده هم در واقع از دیگر قابلیت های است که می‌توان با کمک این افزونه از آنها استفاده کرد و در قسمت وردپرس می‌توان که برای ریدایرکت لیستی از لینک‌ها را در قالب یک فایل CSV در افزونه ریدایرکت ۳۰۱ وردپرس درون‌ریزی کرد.

ویدیو آموزشی به زودی

[su_button url=”https://wordpress.org/plugins/quick-pagepost-redirect-plugin/” style=”flat” background=”#42b5fb” size=”4″ icon=”icon: plug” text_shadow=”0px 1px 1px #2b1517″]لینک دانلود افزونه[/su_button]

0/5 (0 Reviews)

علاقه مند به کسب و کار های اینترنتی و بازاریابی اینترنتی که در سایت بیست تم اطلاعات خود را با شما به اشتراک میگذارم ...

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.