حل مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس

حل مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس

یکی از مواردی که ممکن است در وردپرس با آن روبرو شده باشید مشکل ارسال ایمیل زمان های مختلف به کاربران است مثلاً زمانی که کاربری ثبت نام میکند یا نه محصول تهیه می‌کنند و رسید ووکامرس برای آن ارسال نمی شود و از آنجایی که ارسال ایمیل در وردپرس بسیار مهم است مقاله را برای شما آماده کردیم که به صورت کامل برطرف کردن این مشکل بپردازیم.

دلیل عدم ارسال ایمیل در وردپرس چیست؟

اولین موردی که باعث عدم ارسال ایمیل به کاربران در وردپرس میشود فعال نبودن تابع PHP mail() است، ولی ممکنه تنظیمات به درستی وارد شده باشه و ارسال از طرف سایت شما نیز انجام شود ولی بعد از ارسال به دست کاربر نرسد و به عنوان اسپم شناخته شود، برای بررسی و حل این مشکل راهکارهایی را برای شما قرار داده ایم که میتوانید از آن ها استفاده کنید.

 

رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس

در ابتدا شما باید به هاستینگ خود تیکت ارسال کنید و از آن ها بخواهید که فعال بودنتابع PHP mail() را بررسی کنند و ممکن است نیاز به تغییرات نباشد و مشکل شما برطرف شود .

یک مورد مهم : از وردپرس برای ارسال ایمیل خبرنامه استفاده نکنید چرا که یکی از دلایل عدم ارسال ایمیل میتواند همین باشد

و اگر با موارد گفته شد مشکل شما حل نشد باید از SMTP استفاده کنید تا این مشکل برطرف شود و استفاده SMTP باعث می شود هنگام ارسال ایمیل از منابع هاست هاست خود استفاده نکنید و مطمعن شوید در کمترین زمان ایمیل به دست کاربر هدف ارسال خواهد شد .

استفاده از افزونه WP Mail SMTP by WPForms

در ابتدا شما باید افزونه WP Mail SMTP by WPForms را نصب کنید و اقدام به تنظیم و پیکربندی این افزونه در پیشخوان وردپرس کنید این افزونه تاکنون بیشتر از یک میلیون نصب فعال دست و امتیاز خوبی را در مخزن وردپرس دارد و باعث می‌شود که کار شما را بسیار آسان کند چرا که اطلاعاتی را به صورت پیش فرض از قبل دارا می باشد.

برای نصب افزونه WP Mail SMTP by WPForms ابتدا شما باید وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و از بخش افزونه ها/ افزودن آن را جستجو کنید

 

 

حل مشکل عدم ارسال ایمیل
حل مشکل عدم ارسال ایمیل

کافی است بر روی هم اکنون نصب کن کلیک کنید تا افزونه شروع به نصب کند و بعد از آن بر روی فعال کردن کلیک کنید .

 

تنظیمات افزونه WP Mail SMTP by WPForms

بعد از فعال سازی افزونه یک منو جدید به پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد با نام “ایمیل” و یک زیر منو دارد به نام تنظیمات کافی است وارد آن صفحه شوید .

صفحه تنظیمات کافی است شما یکی از سرویس هایی که قصد ارسال ایمیل با استفاده از آن به کاربران را دارید انتخاب کنید، در این آموزش ما از سرویس ایمیل هاست استفاده می کنیم.

لازم به ذکر است برای استفاده از این روش نیاز است یک ایمیل ایجاد کنید .

با انتخاب smtp های دیگر یک لیست از مواردی که باید تکمیل کنید ایجاد می شود .

میزبان smtp : در این بخش لینک سایت خود را وارد کنید .

 
رمز عبور SMTP : در این بخش رمز ایمیا خود را وارد کنید.
 
 
فعال سازی smtp

بعد از وارد کردن تنظیمات و ذخیره آن، شما میتوانید با مراجعه به صفحه آزمایش ایمیل، ایمیل خودتون را وارد کنید تا یک ایمیل آزمایشی برای شما ارسال شود .

سوالی داشتید حتما بپرسید !😉

0/5 (0 Reviews)

علاقه مند به کسب و کار های اینترنتی و بازاریابی اینترنتی که در سایت بیست تم اطلاعات خود را با شما به اشتراک میگذارم ...

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.