آموزش افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator

آموزش افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator

آموزش افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator

اگر شما هم امنیت سایتتان برای شما مهم است و می خواهید امنیت وردپرس خود را بالا ببرید لازم به ذکر است که مهم ترین بخش ورود به پیشخوان وردپرس است .

در ادامه با مقاله آموزش افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator همراه ما باشید .

 

 

 

توجه:افزونه Google Authenticator تنها در iOS، Android، Windows Phone، WebOS، PalmOS و BlackBerry کار می کند. به عبارت دیگر شما نیاز به تلفن هوشمند خود دارید تا به وب سایت خود وارد شوید.

 

افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator چگونه کار می کند؟

به طور معمول کلمه عبور را می توان ترک کرد. اگر از وبسایت های متعددی از همان رمز عبور استفاده می کنید، یک نشست امنیتی در یکی دیگر حساب های دیگر را در معرض خطر قرار می دهد. اغلب افراد تنبل هستند و حتی رمزهای عبور خود را حتی پس از دریافت ایمیل در مورد مسائل امنیتی در یک سایت اصلی تغییر نمی دهند.

خوب، تأیید صحت دو مرحلهای راه حل درست برای آن است. حتی اگر هکر اطلاعات نام کاربری و رمز عبور وردپرس شما را بداند ، آن نمی تواند به سایت شما دسترسی پیدا کند، مگر اینکه آن یک کد امنیتی تصادفی را (که توسط Google Authenticator ارائه شده است) استفاده کند.

از آنجا که وبلاگ شما به طور مستقیم با دستگاه تلفن همراه شما مرتبط است، شما تنها فردی هستید که دسترسی به بازیابی کد منحصر به فرد برای هر ورود را دارد. این کد به مدت کوتاهی برای مقاصد امنیتی منقضی می شود.

هنگامی که ما با این آموزش انجام می شود، یک فیلد اضافی در صفحه ورود وردپرس شما مانند این خواهد بود که امنیت وردپرس شما را بهبود می بخشد:

 

 

افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator

نحوه اضافه کردن Authenticator Google در وردپرس

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که برنامه Google Authenticator را بر روی گوشی خود نصب کنید. ما قصد داریم از اصطلاحات iOS به خاطر این آموزش استفاده کنیم، اما این روند برای دستگاه های دیگر هم مشابه است. از فروشگاه App دیدن کنید و برای Google Authenticator جستجو کنید. دانلود و برنامه را نصب کنید.

اکنون بگذارید به داشبورد وردپرس خود بازگردیم. بعد از اینکه ما با نصب در پایان وردپرس انجام می شود، مجددا برنامه Google Authenticator را می بینیم.

نصب و فعال سازی افزونه Google Authenticator برای وردپرس. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید .

 

 

افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator

 

آموزش افزونه Google Authenticator

Active – اگر شما این جعبه را چک کنید، بدین معنی است که در حال حاضر وبلاگ شما از Google Authenticator استفاده می کند. (پس از اتمام کامل نصب، این کادر را علامت بزنید)

Relaxed Mode– معمولا کد هر یک از هویت گوگل شما هر دقیقه معین می شود.با استفاده از حالتRelaxed Mode شما می توانید از یک کد تا حداکثر 4 دقیقه استفاده کنید. ما توصیه نمی کنیم که این کار را انجام دهیم مگر اینکه شما بسیار آهسته تایپ کنید. کد فقط 6 کاراکتر طول می کشد، بنابراین شما باید قادر به انجام آن در 1 دقیقه باشید.

Description and Secret Key شرح به عنوان نام حساب شما در برنامه Google Authenticator عمل می کند. اگر از کد QR استفاده نکنید، کلید مخفی مورد نیاز است. توجه: هنگام استفاده از آی فون، شما نمی توانید فضاهای خود را در توضیحات خود. اگر فضاهای اضافی را اضافه کنید، کد QR ممکن است کار نکند و شما باید کلید را برای وارد کردن اطلاعات در برنامه کاربردی خود به صورت دستی استفاده کنید.

 

 

Enable App Password – این تنها در صورتی است که شما از XML-RPC (انتشارات از راه دور) در وبلاگ خود استفاده می کنید. این به معنای برنامه وردپرس iOS یا ویندوز لایو است. به یاد داشته باشید که فعال کردن آن امنیت امنیت کلی شما را کاهش می دهد، اما اگر واقعا دوست دارید از انتشار از راه دور استفاده کنید، سپس به استفاده از آن ادامه دهید. فقط این گزینه را فعال کنید و رمز عبور برنامه را تنظیم کنید.

حالا که بخش وردپرس را پیکربندی کردیم، اجازه می دهیم به برنامه Google App Authenticator آیفون خود بازگردیم. بر روی نماد برنامه Google Authenticator کلیک کنید و سپس روی نماد + کلیک کنید تا یک حساب جدید اضافه کنید.

افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator

بخش برنامه

 

از شما خواسته می شود که کد QR را اسکن کرده یا کلید ارائه شده را وارد کنید. شما می توانید هر دو از تنظیمات Google Authenticator در وب سایت خود دریافت کنید.

اسکن بارکد اگر توضیحات شما فضایی نداشته باشد. برای دیدن کد QR روی دکمه نمایش کد QR در WordPress کلیک کنید.

همانطور که اسکن بارکد یا وارد کلید رمز را می کنید، توضیحات وبلاگ WordPress شما در Google Authenticator ظاهر می شود. این به شما یک رشته تصادفی از 6 رقم با 1 دقیقه شمارنده در کنار آن نشان می دهد.

 

افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator

 

اکنون هنگام ورود به سیستم، یک فیلد تأیید صحت دو مرحله ای میبینید که از کد Google Authenticator درخواست میکند.

 

 

لینک دانلود افزونه افزودن صحت دو مرحله ای Google Authenticator

لینک دانلود افزونه

مدیر سایت بیست تم ، مترجم مقاله‌های آموزشی ، قالب و افزونه وردپرس و خدمات پشتیبانی سایت

عضویت

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

مشاهده همه محصولات

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.