بارگذاری تنبل تصاویر به با افزونه a3 Lazy Load

بارگذاری تنبل تصاویر به با افزونه a3 Lazy Load

برای بهتر دیده شدن سایت شما و دریافت رتبه های عالی در گوگل باید فاکتور های سئو را رعایت کنید. سایت ها توسط ربات های گوگل مرتب برسی می شوند و در صورتی که یک سری از ویژگی ها را داشته باشند به نتایج اول یا صفحه اول می آیند ولی این فاکتور های سئو چیست ؟

بارگذاری تنبل تصاویر

فاکتور های سئو

یکی از فاکتور های سئو , سرعت سایت مناسب از که میتوانید توسط سایت gtmetrix.com وضعیت سایت خود را برسی  کنید . درصورت نیاز میتوانید از خدمات افزایش سرعت سایت ما نیز استفاده کنید. در افزایش سرعت سایت یکی از مهمترین موارد تصاویر هستند تصاویر نقش زیادی بر روی سرعت سایت را دارا هستند . برای این منظور پیشنهاد ما به شما استفاده از افزونه a3 Lazy Load است این  افزونه علاوه بر اینکه باعث بهبود سرعت بارگزاری سایت شما میشود کمک میکند تا مشتریان یا بازدید کنندگان سایت خود را از دست ندهید

 

آموزش استفاده از بارگذاری تنبل تصاویر یا Lazy Load در وردپرس

پس از فعال سازی افزونه a3 Lazy Load ، در واقع نیاز به انجام تنظیمات خاصی نخواهید داشت. افزونه به صورت پیشفرض شروع به بارگذاری تنبل تصاویر در سایت شما خواهد کرد. اما اگر تصمیم به سفارشی سازی تنظیمات افزونه داشته باشید، میتوانید از منوی تنظیمات به زیرمنوی a3 Lazy Load مراجعه کنید.

بخش های افزونه a3 Lazy Load

در بخش به شرح مختصر برخی گزینه های موجود در بخش تنظیمات افزونه میپردازیم :

Script load optimization : فعال بودن این تنظیم، با بارگذاری اسکریپت مورد نیاز در فوتر سایت شما، باعث بینه شدن بیشتر سایت خواهد شد.

WordPress mobile template plugins : با استفاده از گزینه های موجود در این بخش میتوانید بارگیری تنبل (!) تصاویر را در صورت استفاده از WPTouch و MobilePress غیر فعال کنید.

Effect & Style : در اینجا میتوانید افکت بارگذاری و رنگ پس زمینه ای که در هنگام بارگذاری تصویر به نمایش در می آید را مشخص کنید.

Image Load Threshold : با استفاده از این تنظیم میتوانید کاری کنید که تصاویر، زودتر از آنکه کاملا در دید کاربر قرار بگیرند بارگذاری شوند. برای این کار باید مقداری را بر حسب پیکسل در این بخش وارد کنید. مثلا ۲۰٫ به این صورت زمانی که کاربر به پایین اسکرول میکند، در صورتی که تصویری تا ۲۰ پیکسل پایین تر از محلی که برای وی قابل مشاهده است نیز در صفحه موجود باشد، تصاویر مورد نظر به طور اتوماتیک برای کاربر بارگیری خواهند شد.

Plugin Framework global settings : در این بخش با فعال کردن Open box display میتوانید کاری کنید که وضعیت باز یا بسته بودن باکس های موجود در بخش تنظیمات، ذخیره شده و در دفعات بعدی، به شکلی که رهایشان کرده بودید، به نمایش در بیایند. در بخش house keeping هم اگر گزینه ی clean up on deletion را انتخاب کنید، افزونه در زمان حذف، هیچ ردی از خود باقی نخواهد گذاشت.

Lazy Load activation : در این بخش میتوانید بارگذاری تنبل تصاویر را به طور سراسری در سایت خود فعال یا غیر فعال کنید. این تنظیم به طور پیشفرض فعال است.

Lazy load images : در اینجا میتوانید مشخص کنید که بارگذاری تنبل تصاویر برای کدام یک از انواع تصاویر فعال باشد. همچنین در بخش skip image classes میتوانید کلاس های تصاویری که مایل نیستید با تاخیر بارگذاری شوند را درج نمایید. گزینه ی Noscript support نیز امکان بارگذاری با تاخیر را برای کاربرانی که جاوااسکریپت را در مرورگر خود غیر فعال کرده باشند، فراهم می آورد.

Lazy Load videos and iframes : برای بارگذاری ویدئو ها و آی فریم ها با تاخیر، میتوانید از تنظیمات این بخش استفاده کنید.

[su_button url=”https://wordpress.org/plugins/a3-lazy-load/” style=”soft” background=”#5769fc” icon=”icon: plug” text_shadow=”0px 3px 8px #2b1517″]لینک دانلود افزونه [/su_button]

0/5 (0 Reviews)

علاقه مند به کسب و کار های اینترنتی و بازاریابی اینترنتی که در سایت بیست تم اطلاعات خود را با شما به اشتراک میگذارم ...

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.